Як одягатись на пробіжку в холодну погоду
Вже друга половина осені, на вулиці стає все холодніше. Багато учасників Runday стали задавати питання, як правильно одягатись в холодну погоду
Основою задачею осіннього та зимового екіпірування є виведення вологи, збереження тепла та запобігання потрапляння вологи та холоду, для цього треба одягатись багатошарово. Кілька тонких шарів зі спеціального високотехнологічного матеріалу краще, ніж один товстий(куртка, светр і т.п.). Т.я. в холодну пору року сонце сходить пізніше і заходить раніше, з точки зору безпеки досить важливим є наявність спеціальних світловідбивних вставок на одязі.
Перший шар. Має бути синтетичним(найпоширеніший матеріал – поліестр) і добре виводити вологу. Бавовна в даному випадку не підходить через те, що затримує вологу, стає важкою та швидко охолоджується. Відповідно до температурних умов, це може бути майка, футболка або лонгслів(кофта із довгим рукавом, від “long” – довгий та “sleve”- рукав).
Другий шар. Додається п.ч. дощу(вітрівка) або за температури нижче +10 (фліс).
Третій шар. Вітрівка, що одягається на фліс у мороз або при сильному вітрі/дощі.
При похолоданні, найкращим одягом на ноги є тайтси(по-простому, лосини), хоч як би вони не лякали бігунів-початківців.😉 Вони набагато зручніші для бігу, ніж спортивні штани, а відчуття незручності можна нівелювати, одягнувши бігові шорти поверх лосин.
Замість коротких літніх шкарпеток, одягаються більш високі.
За температури нижче 0 варто додати другий шар на ноги(наприклад, спортивні штани із флісу) або придбати спеціальні тайтси для зимового бігу. Зазвичай вони не продуваються спереду і мають додаткове утеплення ззаду.
Також, зайвими не будуть спеціальна спортивна білизна(“нульовий шар”), що виводитиме вологу і утримуватиме тепло, пов’язка на голову або шапка та легкі бігові рукавиці з синтетичного матеріалу.
Підсумуємо рекомендації:
Верх:
за температури +10 – майка + фліс (або вітрівка, якщо вітер чи дощ), +5 – футболка + фліс (+ вітрівка, якщо вітер чи дощ), 0 – лонгслів(від long- довгий, sleve – рукав) + фліс. Нижче 0 – лонгслів + фліс + вітрівка
Низ:
за +10 – 15 – шорти або тайтси(лосіни) нижче коліна(“три чверті”) +5 – 10 – довгі тайтси/“три чверті” + шорти 0 – довгі тайтси + шорти Нижче 0 – утеплені тайтси для зимового бігу або звичайні + флісові спортивні штани.
Ось цікавий “калькулятор” одягу відповідно до умов 😉
Сподіваємося, що ви отримали відповіді на свої запитання і вдалих осінньо-зимових пробіжок!🙂